Rail Nation

czwartek, 14 lutego 2013

Pociągi dla najmłodszych - czyli "Stacyjkowo"

Jest alternatywa dla tych, których nudzi oczekiwanie na pociąg w dziale Kolej na żywo! Wszystkim lubiącym oglądać pociągi, a w szczególności najmłodszym miłośnikom kolei polecam film animowany "Stacyjkowo".

Jest to brytyjski serial animowany (ang. Chuggington, 2008), emitowany w Polsce na kanale MiniMini od 1 stycznia 2010 roku. Od 18 marca 2011 roku serial jest nadawany w TVP1 w Wieczorynce. Na youtube można znaleźć playlisty zawierające całe sezony tej bajki.
Akcja kreskówki rozgrywa się w tytułowym mieście zwanym Stacyjkowo i ukazuje przygody trzech młodych lokomotyw Wilsona, Koko i Bruna:
  • Wilson – to wielofunkcyjna, czerwona lokomotywa spalinowa, zawsze pełna wiary w swoje siły z entuzjazmem podchodząca do wszelkich zadań. Wilson opiera się na amerykańskiej lokomotywie spalinowej EMD F-unit.
  • Koko – to nieustraszona elektryczna lokomotywa pasażerska. Kocha odkrycia, przygody i rywalizację w wyścigach. Chociaż często potrafi spowodować szkody to zawsze wie kiedy należy przeprosić. Koko opiera się na japońskiej lokomotywie elektrycznej Shinkansen.
  • Bruno (ang. Brewster) – to spalinowa lokomotywa przeznaczona do przewozu ładunków. Jest bardzo niezawodny i zawsze można na niego liczyć gdy pojawią się kłopoty. Bruno opiera się na brytyjskiej lokomotywie spalinowej BR Class 55 "Deltic".
Nic tylko zaprosić podopiecznych na wspólny seans i w drogę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...