Rail Nation

czwartek, 12 kwietnia 2012

Włoszczowa w mediach, TVN, DGP

O budowie stacji Włoszczowa Płn. i udziale posła Gosiewskiego w tym przedsięwzięciu było głośno wiele razy. Dziś (zupełnie nie wiem z jakiej przyczyny) media znów przypomniały sobie o Włoszczowie.
Napisał   "Dziennik Gazeta Prawna", a skomentował TVN 24. Z ciekawostek: oficjalnie potwierdza się chęć budowy kolejnej stacji na CMK w Opocznie. O możliwość korzystania z szybkich pociągów stara się także Grodzisk Mazowiecki. Stacja w Opocznie znacznie ułatwiłaby mieszkańcom dojazd do stolicy. Dziś to około 3 godziny jazdy autobusem i dwoma pociągami. Pociągi jadące CMK do Warszawy często zatrzymują się lub znacznie zwalniają w Grodzisku. Tyle tylko, że Grodzisk ma niezłe połączenie  z Warszawą przy pomocy SKM i Kolei Mazowieckich (ok 20 minut jazdy). Ciekawe jak planowane zatrzymanie wpłynęło by na czas przejazdu z Krakowa do Warszawy.
Ciężko przewidzieć politykę spółek PKP i kierunki rozwoju. Jako przykład jak zawiła może być hostoria powstania stacji  Włoszczowa Płn. przedstawię opis tej historii oczami niszowych mediów:
http://infokolej.nowyekran.pl/post/1856,wloszczowa-polnoc-fakty-i-mity

1 komentarz:

  1. Pociąg do kolei.


    Rzadko można zobaczyć równocześnie gagarina i ludmiłę. A muzykom Grzegorza Turnaua udało się to, gdy wracali ze wspólnego koncertu w Bydgoszczy...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...